Ruszt do grilla ogniskowego – wypalanie przed pierwszym użyciem

Często dostaję maile z pytaniem co zrobić przed pierwszym użyciem grilla ogniskowego lub kociołka , który nie jest w żaden sposób zakonserwowany. Dzisiaj w odpowiedzi na Wasze  pytania wrzucam kilka fotek oraz wyjaśniam co zrobić, aby zakonserwować ruszt przed pierwszym użyciem aby nie rdzewiał.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo  klientów, ruszty marki Farmcook nie są pokrywane żadnymi powłokami czy farbami, które mogłyby okazać się toksyczne w kontakcie z żywnością. Wykonany z surowej stali ruszt jest wolny od wszelkich zanieczyszczeń, co jednak przekłada się na jego niską odporność na korozję. Aby zapobiegać powstawaniu rdzy, należy odpowiednio zakonserwować ruszt jeszcze przed jego pierwszym użyciem. Po rozpakowaniu rusztu, powinno się dokładnie pokryć go olejem jadalnym, najlepiej przy użyciu pędzelka, a następnie wypalić go nad ogniem. Należy przy tym uważać, by natłuszczony metal nie miał bezpośredniego kontaktu z płomieniami, a znajdował się ponad żarem. Zawieszony w ten sposób ruszt wypalamy przez około godzinę, zostawiamy do wystygnięcia, po czym możemy już rozpocząć jego użytkowanie. Po kilku kolejnych użyciach rusztu, dobrze jest przeprowadzać szybkie zabiegi konserwacyjne. Wówczas po zakończeniu grillowania, smarujemy ruszt olejem i pozostawiamy nad dogasającym paleniskiem. Zabezpieczona w ten sposób stal jest odporna na korozję, a jeżeli mimo wszystko pojawią się na niej plamki rdzy, należy wyczyścić go szczotką i ponownie zakonserwować.

Grill ogniskowy marki Farmcook – ruszt przed wypalaniem :

grill ogrodowy

grill ogrodowy na trójnogu

Całą powierzchnię rusztu smarujemy olejem jadalnym.

ruszt

grill na trójnogu

Następnie rozpalamy ogień. Przydatne do tego celu jest palenisko ogrodowe , które zagwarantuje porządek na ogrodzie, czy tarasie.  Nad płomieniami ogniska wieszamy ruszt i zostawiamy go tak na około jedną  godzinę.

Po upływie godziny, czekamy aż ruszt ostygnie i wycieramy nadmiar oleju papierowym ręcznikiem. Następnie kładziemy na ruszt mięsko i  przystępujemy do grillowania !

blog o kociołkach

grille ogrodowe

palenisko ogrodowe Farmcook cena: 197,00zł  KUP TERAZ

paleniska ogrodowe

grill ogrodowy na trójnogu Farmcook cena: 197,00 zł  KUP TERAZ

Grill ogrodowy po ”wypalaniu”

ruszt

Related Posts

No Comments Yet.

add new comment